Sağlık Çalışanlarına Bıçaklı Saldırı

Batmanda acile gelen bir hasta, kendisine yardımcı olan sağlık çalışanlarına bıçaklı saldırıda bulundu. Saldırıda yaralanan olmazken sağlık çalışanları, düzenledikleri basın açıklamasıyla saldırıya tepki gösterdi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sağlık Çalışanlarından Basın Açıklaması

Batman’da, Sağlık-Sen Batman Şube Başkanlığı liderliğinde toplanan sağlık çalışanları, bir hastanın sağlık çalışanlarına bıçaklı saldırı girişimine karşı basın açıklaması yaparak tepkilerini dile getirdi. Şube Başkanı İbrahim Halil Dursun, artık sağlık sektöründe şiddet görmek istemediklerini açıkça belirtti.

Şiddet Olayının Detayları

Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne tedavi olmak için gelen bir hastanın, sağlık çalışanlarına bıçakla saldırdığı ve hakaretlerde bulunduğu ifade edildi. Dursun, olayla ilgili hukuki sürecin başladığını vurguladı.

Şiddete Karşı Tepkiler

“Şiddet eylemini kınıyoruz”, diyerek sözlerine başlayan Dursun, sağlıkta şiddetin toplum sağlığını tehlikeye attığını ve kabul edilemez olduğunu belirtti. Ciddi bir hukuki süreç başlatıldığının altını çizdi.

Sağlıkta Şiddetin Sonuçları

Şiddetin, sağlık hizmetlerinin sunumunu zorlaştırdığını ve çalışanları olumsuz etkilediğini ifade eden Dursun, caydırıcı cezaların verilmesinin önemine dikkat çekti. Sağlık çalışanlarının yanında olduklarını ve bu tür olayların son bulmasını temenni ettiklerini belirtti.

0
kahkaha
Kahkaha
0
be_enmi_
Beğenmiş
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Sağlık Çalışanlarına Bıçaklı Saldırı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sağlıkçılar.com ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin