1. Haberler
  2. Sağlık Bakanlığı
  3. Yandal Uzmanları Anlaşmazlığa Düştü

Yandal Uzmanları Anlaşmazlığa Düştü

Sağlıkla İlgili Bazı Kanunlarda ve 663 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun,01.03.2024 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlandı. Yayınlanmasından bu yana yan dal uzmanları uygulama yönetmelğinin yayınlanmasını bekliyor.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yandal Uzmanlarının Sözleşmeli Statüye Geçişi

Sağlık Bakanı tarafından yapılan açıklamada, Ankara ve İstanbul dışındaki tüm yandal uzmanlarının sözleşmeli statüye geçirilmesi planlanıyor. Ancak, bu geçiş için henüz somut bir adım atılmadı.

Resmi Gazete’de Yayımlanan Yeni Düzenleme

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni düzenlemenin Resmi Gazete’de yayımlandığını duyurdu. Bu düzenleme ile sağlık sektöründe önemli değişikliklerin kapıları aralanıyor.

Yan Dal Uzmanlığına Özel Ek Ödeme

Yeni kanun ile yan dal uzmanlarına yönelik ek ödemelerde 200 puanlık bir artış yapılacak. Bu, yan dal uzmanlığını teşvik etmeyi amaçlıyor.

Sözleşmeli Pozisyon Sayısında Artış

Eleman temininde zorluk çekilen yerlerde personel istihdamını artırmak ve devlet hizmeti yükümlülüğü süresini tamamlayan sağlık çalışanlarının hizmete devamlılığını sağlamak amacıyla sözleşmeli pozisyon sayısının 27 binden 36 bine çıkarılmasına karar verildi. Bu artışla birlikte, 9.000 yeni kadro yandal uzmanlarına tahsis edilecek.

0
kahkaha
Kahkaha
0
be_enmi_
Beğenmiş
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Yandal Uzmanları Anlaşmazlığa Düştü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sağlıkçılar.com ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin