1. Haberler
  2. Sağlık Bakanlığı
  3. Bakan Koca Duyurdu: 30 Büyükşehirde Şehir Hastanesi Yapım Planları Açıklandı

Bakan Koca Duyurdu: 30 Büyükşehirde Şehir Hastanesi Yapım Planları Açıklandı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, şehir hastanelerinde tüm Türkiye'de bakılan hastaların dörtte birinin tedavi edildiğini belirterek, "Yapımı devam eden 14 tane daha şehir hastanemiz var. Projeleri devam eden 3 şehir hastanemiz var. 30 büyükşehrimizde şehir hastaneleri yapılmak üzere bir plan yaptık." dedi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Konya’nın Kulu İlçesinde Güneş Enerjisi Santrali Açılışı

Bakan Koca, Konya’nın Kulu ilçesinde gerçekleştirilen Acıkuyu Güneş Enerjisi Santrali açılış törenine katıldı. Bakan, projenin Kulu için önemine değinerek, santralin 64 milyon 400 bin lira maliyetle ve 20 dönüm arazi üzerinde kurulduğunu belirtti. Santralin yıllık 230 bin dolar gelir getireceğini ifade eden Koca, projenin daha da büyütülmesi planlarından söz etti.

Kulu’ya Doğal Gaz Getirilmesi ve Organize Sanayi Bölgesi Projesi

Bakan Koca, Kulu, Cihanbeyli ve Altınekin ilçelerine doğal gaz getirilmesi ile ilgili süreçlerin devam ettiğini aktardı. Kulu’da kurulan Organize Sanayi Bölgesi’nin doğal gaz hattı planlarında değişiklik yapılmasına neden olduğunu ve bölgenin kapasitesinin artmasıyla doğal gaz ihtiyacının önem kazandığını vurguladı.

Konya için Yeni Şehir Hastanesi ve Sağlık Yatırımları

Konya’ya ikinci şehir hastanesi müjdesini veren Bakan Koca, Kulu Bölge Devlet Hastanesi’nin açılış töreninde konuştu. Bu hastanenin, çevre ilçelerden gelen hastalara hizmet vereceğini ve Ankara Bilkent Şehir Hastanesi ile koordineli çalışacağını belirtti. Ayrıca, Selçuk Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi‘nin kurulduğunu ve yakın zamanda öğrenci kabul edeceğini ifade etti.

Kulu ve Konya İlçelerinde Eğitim Yatırımları

Kulu Fen Lisesi inşaatının devam ettiğini belirten Bakan Koca, okulun gelecek yıl öğrenci alımına başlayacağını duyurdu. Ayrıca, Kulu ve çevre ilçelerde eğitim yatırımlarının artırılmasının önemine değindi ve bölgede sağlık eğitimine de büyük önem verildiğini vurguladı.

0
kahkaha
Kahkaha
0
be_enmi_
Beğenmiş
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Bakan Koca Duyurdu: 30 Büyükşehirde Şehir Hastanesi Yapım Planları Açıklandı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sağlıkçılar.com ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin