1. Haberler
  2. Son Dakika
  3. 14 Mart’ta Acı Bir Yankı: Depremde Mesai Arkadaşlarını Yitiren Sağlık Çalışanlarının Hüzünlü Kutlaması

14 Mart’ta Acı Bir Yankı: Depremde Mesai Arkadaşlarını Yitiren Sağlık Çalışanlarının Hüzünlü Kutlaması

14 Mart'ta yaşanan depremde mesai arkadaşlarını yitiren sağlık çalışanlarının hüzünlü kutlaması. Kayıpların acısıyla dolu bu özel günde, sağlık camiasının dayanışmasını ve umudunu yansıtan bir anma.

Depremde Mesai Arkadaşlarını Yitiren Sağlık Çalışanlarının Hüzünlü Kutlaması
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Depremin İlk Saatlerinde Sağlık Çalışanlarının Mücadelesi

6 Şubat 2023 tarihinde Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde yaşanan depremler, birçok insanı derinden etkiledi. Depremin ilk saatlerinde, birçok sağlık çalışanı kişisel acılarını bir kenara bırakarak, afetzedelere yardım etmek için hızla harekete geçti. Günlerce dinlenmeden, artçı sarsıntılara rağmen, sağlık çalışanları afetzedelerin yaralarını sarmak için büyük bir özveriyle çalıştı.

Kaybedilenlerin Acısı ve Tıp Bayramı

Bu süreçte, mesai arkadaşlarını kaybeden sağlık çalışanları, yaşadıkları derin üzüntüyle birlikte, 14 Mart Tıp Bayramı’nı karşıladı. Geçen yılki depremin acısını hala yüreklerinde hisseden sağlık çalışanları, bu sene de hastalarına şifa olmanın gururunu yaşadılar.

Anılar ve Görev Bilinci

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nin ameliyathane sorumlusu hemşire Esma Başdan, deprem günü yaşadıkları şoku anlattı. Başdan, polis memuru olan eşiyle birlikte, hızla görevlerinin başına koştuğunu, hastaneye gelen vatandaşlara ellerinden gelen yardımı yapmaya çalıştıklarını ifade etti. İki yıldır birlikte çalıştığı mesai arkadaşıyla vedalaşmanın acısını hala yüreğinde taşıdığını belirtti.

Hayat Devam Ediyor

Kalp Damar Cerrahisi Bölümü ameliyathane hemşiresi Tuğçe Seval Çolak ve hemşire Mehmet Çam da yaşadıkları zorlukları ve kaybettikleri mesai arkadaşlarının acısını paylaştı. Her ikisi de, içlerindeki boşluğa rağmen, hayatın devam ettiğini ve sağlık hizmetinin önemini vurguladılar. Vefat eden sağlık çalışanlarını anarak, tüm meslektaşlarının 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutladılar.

0
kahkaha
Kahkaha
0
be_enmi_
Beğenmiş
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
14 Mart’ta Acı Bir Yankı: Depremde Mesai Arkadaşlarını Yitiren Sağlık Çalışanlarının Hüzünlü Kutlaması
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sağlıkçılar.com ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin