1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. Sağlık Sektöründe Personel Yetersizliği ve Ücret Adaletsizliğine Son Verilmesi Çağrısı

Sağlık Sektöründe Personel Yetersizliği ve Ücret Adaletsizliğine Son Verilmesi Çağrısı

Sağlık-Sen Genel Merkez Disiplin Kurulu Üyesi ve Çorum Şube Başkanı Ahmet Saatcı 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sağlık Çalışanlarının Sorunları

Saatcı, sağlık çalışanlarının uzun süredir çözüme kavuşmayan sorunlarına dikkat çekti. Bu sorunlar arasında aşırı iş yükü, düzensiz ve uzun çalışma saatleri, ücret adaletsizliği, malpraktis ve şiddet bulunuyor. Pandemi döneminde sağlık çalışanlarının iş yükünün arttığını ve bu durumun sürdürülebilir olmadığını ifade etti.

Sağlık Çalışanları ve İstihdam Yetersizliği

Saatcı, sağlık çalışanlarının karşı karşıya olduğu sorunların temelinde istihdam yetersizliğinin yattığını belirtti. Almanya ile Türkiye arasında yapılan sağlık çalışanı istihdamı kıyaslamasında, Türkiye’nin uluslararası standartların oldukça altında kaldığına dikkat çekti. Sağlık hizmetlerinin niteliğini artırmak için istihdamın artırılmasının önemine vurgu yaptı.

14 Mart Tıp Bayramı Kutlamaları

Sağlık-Sen Genel Merkez Disiplin Kurulu Üyesi ve Çorum Şube Başkanı Ahmet Saatcı, tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutlayarak, sağlık çalışanlarının bayramlarını gerçek anlamda kutlayabilecekleri haberler almayı umduklarını belirtti. Saatcı, sağlık çalışanlarının haklarının teslim edilmesi ve verilen sözlerin yerine getirilmesi gerektiğine vurgu yaptı.

0
kahkaha
Kahkaha
0
be_enmi_
Beğenmiş
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Sağlık Sektöründe Personel Yetersizliği ve Ücret Adaletsizliğine Son Verilmesi Çağrısı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sağlıkçılar.com ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin