1. Haberler
  2. Son Dakika
  3. Erdoğan’dan Ek Gösterge ve İkramiye Müjdesi

Erdoğan’dan Ek Gösterge ve İkramiye Müjdesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bu yıl emeklilerimizin bayram ikramiyelerinde de yüzde 50 artışa gittik. Ramazan Bayramı ikramiyelerini inşallah 2 ila 5 Nisan tarihleri arasında emeklilerimizin hesaplarına yatırmış olacağız." dedi. Erdoğan ayrıca toplu sözleşme ikramiyesinin iptal edildiğini ancak üzerlerine düşeni yapacaklarını, 3600 ek gösterge sorununu ise önümüzdeki dönem çözeceklerini söyledi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çalışanların Haklarına Yapılan İyileştirmeler

Erdoğan, enflasyonla mücadelede çalışanların korunması gerektiğini belirterek, asgari ücret ve memur maaşlarındaki artışlara değindi. Ayrıca, emeklilere yapılan ödemeler ve bayram ikramiyelerindeki artışlar gibi iyileştirmeleri sıraladı. Sendikalaşma oranlarının arttığını ve kamu çalışanlarının haklarının genişletilmesi için yapılan çabaları anlattı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan İftar Programında Önemli Mesajlar

Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen “Türkiye Yüzyılı’nın Emekçileri İftar Programı”nda konuştu. Erdoğan, Filistin’deki insani drama ve Türkiye’nin mazlumlara yardım konularına değindi, ayrıca emekçilerin önemine dikkat çekti.

Filistin’de Yaşanan İnsani Dram

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Filistin topraklarında yaşanan insanlık dramına dikkat çekerek, Gazze’de ve işgal edilmiş Filistin topraklarında yaşanan sıkıntılara işaret etti. Erdoğan, bu zor zamanlarda Türkiye’nin yardım elini uzattığını belirtti.

Türkiye’nin Emekçilere Verdiği Değer

Cumhurbaşkanı Erdoğan, emekçilerin hakları ve çalışma hayatına verilen önem hakkında konuştu. Erdoğan, “Emekçinin nasıl kutlu bir mücadele verdiğini çok iyi biliyorum,” diyerek geçmişten günümüze işçi haklarına dikkat çekti.

Türkiye’nin Ekonomik Politikaları ve Sosyal Yardımlar

Enflasyonla mücadele, asgari ücret artışı ve memur maaşlarındaki iyileştirmeler, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasında öne çıkan ekonomik politikalar arasındaydı. Ayrıca, emeklilere yapılan yardımlar ile “tüm toplum kesimlerinde daha kalıcı refah artışı sağlama” hedefi vurgulandı.

Sendikalar ve Çalışma Hayatında Sosyal Diyalog

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sendikaların ve sosyal diyalog mekanizmalarının önemine değinerek, bu alanlardaki gelişmeleri anlattı. Erdoğan, sendikalaşma oranlarının artışından ve “Çalışma Meclisi Toplantısı”nın planlanmasından bahsetti.

0
kahkaha
Kahkaha
0
be_enmi_
Beğenmiş
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Erdoğan’dan Ek Gösterge ve İkramiye Müjdesi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sağlıkçılar.com ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin