1. Haberler
  2. Maaşlar
  3. Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Emekli Maaşı ve Asgari Ücret Açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Emekli Maaşı ve Asgari Ücret Açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, emeklilere 5 bin TL ikramiye verileceğini ve asgari ücrete tarihi bir zam yapılacağını açıkladı. Ayrıca, enflasyonla mücadelede kararlı olduklarını ve çalışanlar ile emeklilerin yanında duracaklarını belirtti. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Emekli Maaşı ve Asgari Ücret Açıklaması..

Erdoğan’dan Emekli Maaşı ve Asgari Ücret Açıklaması
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Emeklilere 5 Bin TL İkramiye Müjdesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, emeklilere verilecek olan 5 bin lira ikramiye ödeneceğini açıkladı. Bu ödeme, emeklileri kısa vadede rahatlatacak bir adım olarak görülüyor.

Asgari Ücret ve Emekli Maaşlarına Zam Yapılacak

Erdoğan, asgari ücret ve emekli maaşlarına yapılacak zamlarla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Asgari ücrete cumhuriyet tarihinde yapılmamış oranda zam yapılacağını belirtti. Emeklilerin maaşlarını artırmak ve onları daha da rahatlatacak çözümler geliştirildiğini ve çok yakında uygulanacağını ifade etti.

Enflasyonla Mücadelede Kararlılık

Küresel gündemi de meşgul eden enflasyon sorunu ile mücadelede kararlı olduklarını belirten Erdoğan, “Enflasyonun belini kırdık, etkilerini de önümüzdeki süreçte sileceğiz. Biz hep çalışanlarımızı ve emeklilerimizi enflasyona ezdirmeyeceğiz dedik ve hamdolsun sözümüzü tuttuk.” ifadelerini kullandı.

Çalışanlar ve Emekliler Yanında Durulacak

Erdoğan, alınan önlemlerle ve yapılacak ödemelerle emekli ve çalışanların yanında durmayı sürdüreceklerini belirtti. Asgari ücret konusunun kendi takvimi olduğunu ve işçileri ara zamla rahatlatmış olduklarını, şimdi de işçi ve işveren kesimini bir araya getirip en makul çözümü bulacaklarına inandıklarını ifade etti.

Erdoğan’dan Özbekistan Dönüşü Önemli Açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Emekli Maaşı ve Asgari Ücret Açıklaması. Erdoğan, Ekonomik İşbirliği Teşkilatı 16. Zirvesi’ne katılmak üzere gittiği Özbekistan dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Asgari ücret ve emekli maaşına zamma ilişkin değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu açıklamayı kaydetti;

Küresel gündemi de meşgul eden enflasyon sorunu ile mücadelede kararlıyız. Enflasyonun belini kırdık, etkilerini de önümüzdeki süreçte sileceğiz. Biz hep çalışanlarımızı ve emeklilerimizi enflasyona ezdirmeyeceğiz dedik ve hamdolsun sözümüzü tuttuk. Asgari ücrete cumhuriyet tarihinde yapılmamış oranda zam yaptık. Emeklilerimizin maaşlarını artırdık ve onları daha da rahatlatacak çözümleri geliştirdik ve çok yakında uygulayacağız. Biliyorsunuz emeklilerimizi kısa vadede rahatlatacak 5 bin liralık ikramiye ödemelerini de bu ay içerisinde yapmayı planladık. Aldığımız tedbirlerle yapacağımız ödemelerle emekli ve çalışanlarımızın yanında durduk, bundan sonra da durmaya devam edeceğiz. Asgari ücret konusunun kendi takvimi var biliyorsunuz. İşçilerimizi ara zamla rahatlatmıştık, şimdi de işçi ve işveren kesimini bir araya getirip en makul çözümü bulacağımıza inanıyorum.

Cumhurbaşkanı Erdoğan

3
kahkaha
Kahkaha
0
be_enmi_
Beğenmiş
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Emekli Maaşı ve Asgari Ücret Açıklaması
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sağlıkçılar.com ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin