Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan Disiplin Cezaları ve Ek Ödemeler Hakkında Önemli Açıklamalar

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Genel Kurulda görüşülen sağlıkçılara yönelik düzenlemeler içeren kanun teklifiyle ilgili, '1 cezaya 2 ceza verilme durumu söz konusu değil zaten verilemez' dedi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sağlık Bakanı’nın Açıklamaları

Fahrettin Koca, Genel Kurul’da ele alınan sağlık çalışanlarına yönelik düzenlemeleri içeren yasa teklifine dair değerlendirme yaptı. Bakan Koca’ya, hekimlerin disiplin cezası alması durumunda ek ödemenin kesilmesi ile ilgili mevcut yasal düzenlemeye yönelik bir soru yöneltildi. Koca, disiplin cezası durumunda ödüllendirilen taban ücretin koordinasyon kurulu tarafından verilip verilmemesine karar verileceğini, bu durumun “Bir suça iki ceza değil.” ilkesine uygun olduğunu belirtti.

Malpraktis Düzenlemesi

Teklife, hatalı tıbbi uygulama (malpraktis) ile ilgili de bir önerge ekleneceğini belirten Koca, Anayasa Mahkemesi’nin bu alanda yapmış olduğu düzenlemelere değindi. Malpraktis ile ilgili üç önemli konu olduğunu vurgulayan Koca, bu düzenlemenin dünyada benzerinin olmadığını, kasıt olmadıkça rücunun olmayacağını ve kastın mahkeme kararıyla belirleneceğini ifade etti. Ayrıca, üniversitelerde malpraktis üzerine çalışan öğretim üyelerinin de bu düzenlemeden faydalanabilmesi için bir önerge beklediklerini söyledi.

0
kahkaha
Kahkaha
0
be_enmi_
Beğenmiş
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan Disiplin Cezaları ve Ek Ödemeler Hakkında Önemli Açıklamalar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sağlıkçılar.com ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin