• İmsak 00:00
  • Güneş 00:00
  • Öğle 00:00
  • İkindi 00:00
  • Akşam 00:00
  • Yatsı 00:00
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
İMSAKİYE 2024 - İstanbul

Gazi Yaşargil’de Doktorların İstifa Dalgası Sürüyor: Diyarbakır’da Sağlıkta Büyük Kayıp

Diyarbakır Sağlık Bilimleri Üniversitesi ve Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev yapan iki plastik cerrah uzmanı istifa etti.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TİGRİS’den Sait Bayram’ın Özel Haberi Diyarbakır Sağlık İl Müdürlüğü, çeşitli branşlardaki doktor eksikliğini gidermek amacıyla ilçeler arası kamu hastanelerinde ‘geçici görevlendirme’ uygulaması başlattı. Ancak bu uygulama, 3 cildiye uzmanının istifa etmesine yol açtı. Diyarbakır, bu kez de ‘bıçak parası’ iddiaları ve bu iddialar kapsamında açılan soruşturmalar nedeniyle iki doktorun daha istifa etmesiyle gündeme geldi. İstifalar sonucu, hastanede söz konusu branşlarda hekim kalmadı.

‘Bıçak parası’ iddiaları ile gündeme gelmişti: Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde KBB ve Plastik Cerrahi bölümünde görev yapan bazı doktorlar, estetik operasyonları ‘sağlık problemi’ bahanesiyle gerçekleştirip, hasta yakınlarından nakit para aldıkları iddia edildi. Meme küçültme ve rinoplasti ameliyatları, sırasıyla ‘memede kitle var’ ve ‘burunda kemik eğriliği var’ şeklinde kaydedilerek, estetik operasyon ücretleri hastalardan alındığı öne sürüldü.

Soruşturmalar istifayı getirdi: Edinilen bilgilere göre, iki Plastik Cerrahi uzmanı, son günlerdeki istifalarını verdi. Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. İhsan Solmaz ile yaptığımız telefon görüşmesinde, istifaların ‘bıçak parası’ ile ilgili soruşturmalar neticesinde gerçekleştiği doğrulandı. Dr. Solmaz, devletin imkanlarını kişisel çıkarlar için kullanılmasına izin vermeyeceklerini belirtti. Hastanede oluşan Plastik Cerrah eksikliği, İl Sağlık Müdürlüğü’ne bildirildi. Başhekim, eksikliğin iler arası geçici görevlendirmeler veya Bakanlıkça yapılacak atamalarla giderileceğini, vatandaşın mağdur edilmeyeceğini ifade etti.

0
kahkaha
Kahkaha
0
be_enmi_
Beğenmiş
1
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Gazi Yaşargil’de Doktorların İstifa Dalgası Sürüyor: Diyarbakır’da Sağlıkta Büyük Kayıp

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sağlıkçılar.com ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin