Sağlık Bakanlığı 2024 Bütçesi 9 Kasım’da TBMM’de Görüşülecek

Sağlık Bakanlığı 2024 bütçesi, bu hafta Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonu’nda görüşülecek. Bütçe görüşmeleri, bakanlığın geleceğe yönelik planlamalarını ve hedeflerini ortaya koyacak. Sağlık Bakanlığı’nın bütçesi, İçişleri, Sanayi ve Teknoloji ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlıklarının bütçeleriyle birlikte ele alınacak.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sağlık Bakanlığı 2024 Bütçesi 9 Kasım’da TBMM’de Görüşülecek

2024 yılı bütçe görüşmeleri için TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nun takvimi netleşti. Buna göre, Sağlık Bakanlığı’nın bütçesi 9 Kasım Perşembe günü komisyonda ele alınacak. Sağlık Bakanlığı’nın bütçesinin ne kadar olacağı, hangi projelere öncelik verileceği ve sağlık sektörünün sorunlarına nasıl çözüm bulunacağı merak ediliyor.

Bütçe Görüşmeleri Hangi Bakanlıklarla Başlayacak?

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu, 2024 yılı bütçe görüşmelerine 7 Kasım Salı günü Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile başlayacak. Ardından sırasıyla İçişleri Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Adalet Bakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı’nın bütçeleri görüşülecek.

Bütçe Görüşmeleri Ne Zaman Bitecek?

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu, kamu idarelerinin bütçelerini görüşmeye, her gün saat 10.00’da başlayacak ve günlük programın bitimine kadar çalışacak. Komisyon, pazartesi günleri ise saat 11.00’de toplanacak. Komisyonda, 2024 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi ile 2022 Yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanunu Teklifi’nin maddeleri de 24 Kasım Cuma günü ele alınacak. Plan ve Bütçe Komisyonundaki görüşmelerin tamamlanmasının ardından 2024 yılı bütçesinin, 4-15 Aralık’ta, TBMM Genel Kurulu’na gelmesi bekleniyor.

0
kahkaha
Kahkaha
0
be_enmi_
Beğenmiş
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Sağlık Bakanlığı 2024 Bütçesi 9 Kasım’da TBMM’de Görüşülecek

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sağlıkçılar.com ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin