• İmsak 00:00
  • Güneş 00:00
  • Öğle 00:00
  • İkindi 00:00
  • Akşam 00:00
  • Yatsı 00:00
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
İMSAKİYE 2024 - İstanbul

Kamuda Çalışan Doktorlar Arasında En Düşük Maaşı Kim Alıyor? 112’dekilerin Durumu Ne?

Diyarbakır Sağlık Bilimleri Üniversitesi ve Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev yapan iki plastik cerrah uzmanı istifa etti.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Acil Sağlık Hizmetlerinin Kahramanları: Düşük Ücretle Büyük Fedakarlık

Özel Haber: Türkiye’nin dört bir yanında canla başla çalışan 112 ambulans doktorları ve sağlık personeli, hastanelerdeki meslektaşlarına kıyasla önemli ölçüde düşük gelir elde ediyor. Ambulansta hayat kurtaran ATT (Acil Tıp Teknisyeni) ve paramedikler, acil veya yoğun bakım personelinin aldığı teşviklerin sadece bir kısmını alabiliyorlar.

Kimsenin görev yapmak istemediği, ancak fırsat bulduğunda hemen ayrılmak istediği 112 ambulans hizmeti, zorlu koşullar altında fedakarca çalışmaktadır. Sarhoşlar, madde bağımlıları, psikopatlar ve her türlü tehlikeli durumla başa çıkmak zorunda kalan bu kahramanlar, tehlikenin en ön saflarında yer alıyor.

Yaşanan Zorluklar ve Talepler

Altı yıl tıp eğitimi almış genç doktorlar, yüksek katlardan sedye ile hastaları indirme gibi zorlu işler yaparken, maalesef yeterli maddi teşviki alamıyorlar. Ayrıca, att ve paramedikler, aşırı hızlı giden ambulanslarda, arka kabinde emniyet kemeri olmadan hastaya müdahale etmek zorunda kalabiliyor. Bu durum, onların sağlığını da riske atıyor.

112 ambulans hizmeti personeli, insanların en mahrem alanlarına, evlerin yatak odalarından banyolarına, hatta tuvaletlerine kadar girerek görev yapıyor. Böyle bir görev için gece gündüz demeden çalışan sağlık çalışanları, insanca yaşayabilecekleri bir ücret ve daha adil teşvikler talep ediyorlar.

Ailelerini meyhanenin yanı sıra her türlü tehlikeli ortama götürmek zorunda kalmadan, ekmek parası için kelle koltukta çalışan bu kahramanlar, sembolik taban ücretlerin ve teşviklerin yerine, hak ettikleri maddi değerlendirmeyi istiyorlar.

0
kahkaha
Kahkaha
0
be_enmi_
Beğenmiş
1
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Kamuda Çalışan Doktorlar Arasında En Düşük Maaşı Kim Alıyor? 112’dekilerin Durumu Ne?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sağlıkçılar.com ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin