Hatay’da Depremde Hasar Gören Aile Sağlığı Merkezi Yeniden İnşa Edildi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Açılıştan Detaylar

Yeniden inşa edilen aile sağlığı merkezinin açılışı, Berlin Türk Sağlık Elemanları Derneği Başkanı Dr. Erdal Şafak’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Açılışta konuşan Dr. Şafak, aile sağlığı merkezinin bölge halkı için önemli bir hizmet olduğunu belirterek, “Bu merkez, 16 bin nüfusa hizmet verecek. Burada, 6 aile hekimi ve 11 hemşire görev yapacak. Ayrıca, merkezde yenidoğan yoğun bakım ünitesi de bulunuyor. Bu ünite, ülkemizde ve dünyada çok az olan bir özellik. Burada, yenidoğan yoğun bakımda yatan bebekler, bir tarafta kuvözde yatarken, diğer tarafta annesi yatacak. Bebekler annesiyle aynı odada yatacaklar.” dedi.

Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi

Yenidoğan yoğun bakım ünitesi, aile sağlığı merkezindeki en önemli özelliklerden biri. Bu ünitede, yenidoğan yoğun bakımında yatan bebekler, bir tarafta kuvözde yatarken, diğer tarafta annesi yatacak. Bu sayede, anneler, bebeklerinin yanında kalarak, onlara daha iyi bakabilecekler.

Yenidoğan yoğun bakım ünitesi, Türkiye’de ve dünyada çok az olan bir özellik. Bu ünitenin, anne ve bebeklerin sağlık hizmetlerine erişimini kolaylaştırması bekleniyor.

Hatay’ın İskenderun ilçesinde, depremde ağır hasar alan aile sağlığı merkezi, yeniden inşa edildi. Yeni aile sağlığı merkezi, 16 bin nüfusa hizmet verecek. Ayrıca, merkezde bulunan yenidoğan yoğun bakım ünitesi, anne ve bebeklerin sağlık hizmetlerine erişimini kolaylaştıracak.

0
kahkaha
Kahkaha
0
be_enmi_
Beğenmiş
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Hatay’da Depremde Hasar Gören Aile Sağlığı Merkezi Yeniden İnşa Edildi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sağlıkçılar.com ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin