1. Haberler
  2. Son Dakika
  3. Ali Yalçın: Birinci Derece Memurlara 3600 Ek Gösterge Ertelemesiz Verilmeli!

Ali Yalçın: Birinci Derece Memurlara 3600 Ek Gösterge Ertelemesiz Verilmeli!

Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) Genel Başkanı Ali Yalçın, birinci dereceye yükselen memurlara 3600 ek gösterge verilmesini içeren hüküm kararının hayata geçirilmesi gerektiğini belirtti.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

3600 Ek Gösterge Nedir?

3600 ek gösterge, kamu görevlilerinin emeklilik haklarından yararlanırken aldıkları maaş ve emekli ikramiyesinin hesaplanmasında kullanılan bir değerdir. Bu gösterge ne kadar yüksek olursa, emeklilikte alınacak maaş ve ikramiye de o kadar artar.

Kamu Görevlilerine 3600 Ek Gösterge Sözü

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’ın açıklamalarına göre, birinci dereceye yükselen tüm memurlara 3600 ek gösterge verilmesi kararı alınmıştır. Bu adımın, kamu görevlilerinin maaş ve emeklilik haklarını önemli ölçüde iyileştirmesi beklenmektedir.

Teknik Hizmetler Sınıfının Sorunları

Lisans ve ön lisans mezunu tekniker ve teknisyenlerin ek gösterge adaletsizliği, uzun süredir gündemde. Yalçın’ın belirttiğine göre, bu sorunun çözümü için adımlar atılmaya başlanmış ve 3600 ek gösterge adaletsizliğinin giderilmesi yönünde önemli bir karar alınmıştır.

Kamu Görevlilerinin Hakları ve Toplu Sözleşme

Memur-Sen, toplu sözleşme masasında kamu görevlilerinin haklarının korunması için mücadele ediyor. Toplu sözleşme sürecinde, tüm hizmet kollarında adaletli bir düzenlemenin yapılması ve kamu görevlilerinin haklarının iyileştirilmesi hedeflenmektedir.

0
kahkaha
Kahkaha
0
be_enmi_
Beğenmiş
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Ali Yalçın: Birinci Derece Memurlara 3600 Ek Gösterge Ertelemesiz Verilmeli!
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sağlıkçılar.com ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin