SGK’dan Milyonları Emekli Edecek Kural! Tek Şart Konuyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

SSK ve BAĞ-KURlu çalışanlar için müjdeli gelişmeler yaşanıyor. SGK’nın açıklamasına göre, 3600, 4500 ve 5400 prim günüyle emeklilik imkanı sunulacak. Meclise sunulan detaylar büyük ilgiyle takip ediliyor.

UMUT VERİCİ YENİ DÜZENLEMELER

Yapılan düzenlemelerle birlikte, 3600, 4500 ve 5400 prim günüyle emeklilik müjdesi, çalışanları umutlandırdı. Detaylar merakla beklenirken, yeni formüllerin emeklilik sürecine etkisi büyük bir ilgiyle takip ediliyor.

KISMİ EMEKLİLİK ŞARTLARI BELİRLENİYOR

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) yasasından etkilenenler için önemli bir adım atılıyor. 3600 prim günüyle SGK’ya kayıtlı kadınlar 50, erkekler ise 55 yaşında emekli olabilecekler. Yeni düzenlemede kısmi emeklilik formülüyle emekli olanlar da en düşük maaş olan 7.500 TL alabilecek.

KISMİ EMEKLİLİK KOŞULLARI

KISMİ EMEKLİLİK KOŞULLARI

Kısmi emeklilik için belirlenen koşullara bakıldığında, 3600 gün primle emekli olabilme şartlarına dair detaylar paylaşıldı. Kadınlar ve erkekler için farklı yaş ve prim günü kombinasyonlarına göre emeklilik süreci şekilleniyor.

KADEMELİ EMEKLİLİK BEKLENTİSİ

EYT düzenlemesiyle birlikte kademeli emeklilik beklentisi doğdu. Yasalaşması durumunda, belirli tarihler arasında çalışmaya başlayanlar kademeli emeklilikten yararlanabilecek. Bu düzenleme kapsamında, belirli tarihlerde çalışmaya başlayanlar için emeklilik yaşlarında düşüş sağlanacak. 8 Eylül 1999 tarihinden önce çalışmaya başlayanlar erken emeklilik hakkına sahipken, sonraki tarihlerde başlayanlar bu haktan yararlanamamıştır. Bu durumda bekleyen çalışanlar için kademeli emeklilik beklentisi doğmuştur. Yasalaşması durumunda, 1999 ile 2008 yılları arasında çalışmaya başlayanlar kademeli emeklilikten yararlanabilecektir. Dolayısıyla, kademeli emekliliğin yasalaşması halinde, en erken; kadınlar 43, erkekler ise 45 yaşında emekli olabilecektir. Bu düzenleme kapsamında, 8 Eylül 1999 ile 30 Nisan 2008 tarihleri arasında çalışmaya başlayanlar kademeli emeklilikten yararlanabilecektir.

0
kahkaha
Kahkaha
0
be_enmi_
Beğenmiş
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
SGK’dan Milyonları Emekli Edecek Kural! Tek Şart Konuyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sağlıkçılar.com ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin