Sağlık Bakanlığı 2023 Kasım – Aralık Bölge Hizmet Gruplarını Açıkladı

Sağlık Bakanlığı 2023 Kasım - Aralık Bölge Hizmet Grupların dönemine ait bölge hizmet gruplarını duyurdu. Bölge hizmet grupları, sağlık personelinin atama, yer değiştirme ve özlük haklarına göre belirlenen illerin gruplandırılmasıdır. Bölge hizmet grupları, sağlık personelinin PDC doluluk oranlarına göre değişmektedir.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü, 2023 Kasım – Aralık dönemine ait bölge hizmet gruplarını duyurdu. Bölge hizmet grupları, sağlık personelinin atama, yer değiştirme ve özlük haklarına göre belirlenen illerin gruplandırılmasıdır. Bölge hizmet grupları, sağlık personelinin PDC doluluk oranlarına göre değişmektedir. Sağlık Bakanlığı 2023 Kasım – Aralık Bölge Hizmet Grupları için aşağı kaydırın.

Bölge Hizmet Grupları Nedir?

Bölge hizmet grupları, sağlık personelinin atama, yer değiştirme ve özlük haklarına göre belirlenen illerin gruplandırılmasıdır. Sağlık personeli, bölge hizmet gruplarına göre tercih yaparak atama veya yer değiştirme talebinde bulunabilir. Bölge hizmet grupları, sağlık personelinin çalıştığı ilin PDC doluluk oranına göre belirlenir.

PDC Doluluk Oranı Nedir?

PDC, Personel Dağılım Cetveli anlamına gelir. Bir sağlık tesisinde çalışması gereken sağlık personelinin sayılarının oluşturduğu tablodur. PDC doluluk oranı, bir sağlık tesisindeki PDC’nin ne kadarının dolu olduğunu gösterir. PDC doluluk oranı, sağlık personelinin atama ve yer değiştirme taleplerini etkiler. PDC doluluk oranı yüksek olan iller, sağlık personelinin tercih ettiği illerdir. PDC doluluk oranı düşük olan iller, sağlık personelinin tercih etmediği illerdir.

Sağlık Bakanlığı 2023 Kasım – Aralık Bölge Hizmet Grupları Nasıl Belirlendi?

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü, 2023 Kasım – Aralık dönemine ait bölge hizmet gruplarını, sağlık personelinin PDC doluluk oranlarına göre belirledi. Türkiye genelindeki 81 il, PDC doluluk oranlarına göre 6 gruba ayrıldı. Bu gruplar şöyle:

  1. Bölge: Kocaeli, Ankara, Adana, Mersin, Gaziantep, İzmir, Bursa, İstanbul
  2. Bölge: Antalya, Kayseri, Konya, Samsun, Trabzon, Balıkesir, Denizli, Eskişehir, Manisa, Sakarya, Tekirdağ
  3. Bölge: Afyonkarahisar, Aydın, Bolu, Çanakkale, Edirne, Erzurum, Hatay, Kahramanmaraş, Malatya, Muğla, Ordu, Sivas, Şanlıurfa, Uşak, Van, Zonguldak
  4. Bölge: Aksaray, Amasya, Artvin, Batman, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Burdur, Çankırı, Çorum, Düzce, Elazığ, Erzincan, Giresun, Isparta, Karabük, Karaman, Kars, Kastamonu, Kırıkkale, Kırklareli, Kırşehir, Kütahya, Mardin, Muş, Nevşehir, Niğde, Rize, Siirt, Sinop, Tokat, Tunceli, Yalova, Yozgat
  5. Bölge: Adıyaman, Ağrı, Ardahan, Bayburt, Diyarbakır, Hakkari, Iğdır, Kilis, Osmaniye, Şırnak
  6. Bölge: Bartın, Gümüşhane

Bu gruplar içinde de PDC doluluk oranlarına göre A, B, C, D olarak 4 alt gruba ayrıldı. Bu alt gruplar, sağlık personelinin atama ve yer değiştirme taleplerinde tercih sırasını belirler. Örneğin, 1. Bölge A grubunda yer alan bir il, 1. Bölge B grubunda yer alan bir ilden daha fazla tercih edilir.

Bölge Hizmet Grupları Nereden Öğrenilebilir?

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü, 2023 Kasım – Aralık dönemine ait bölge hizmet gruplarını Sağlık Bakanlığı 2023 Kasım – Aralık Dönemi Bölge Grupları web sitesinde yayınladı. Sağlık personeli, web sitesinden bölge hizmet gruplarını öğrenebilir.

Sağlık Personeli Nasıl Tercih Yapabilir?

Sağlık personeli, bölge hizmet gruplarına göre tercih yaparak atama veya yer değiştirme talebinde bulunabilir. Sağlık Bakanlığı, her yıl belirli dönemlerde atama ve yer değiştirme duyuruları yayınlar. Sağlık personeli, bu duyurulara göre tercih başvurusu yapabilir. Tercih başvurusu yapmak için, Sağlık Bakanlığı’nın [e-Devlet] üzerinden hizmet veren [Personel Bilgi Sistemi (PBS)] sitesine giriş yapmak gerekiyor. Sağlık personeli, PBS sitesindeki tercih formunu doldurarak tercihlerini belirleyebilir. Tercih formunda, sağlık personelinin çalışmak istediği il, ilçe, sağlık tesisinin adı, bölge hizmet grubu ve alt grubu gibi bilgiler yer alır. Sağlık personeli, tercih formunu doldurduktan sonra onaylayarak başvurusunu tamamlar.

Atama ve Yer Değiştirme Sonuçları Nasıl Açıklanır?

Sağlık Bakanlığı, tercih başvurusu yapan sağlık personelinin atama ve yer değiştirme sonuçlarını, belirli bir süre sonra web sitesinde açıklar. Sağlık personeli, web sitesinden atama ve yer değiştirme sonuçlarını öğrenebilir.

0
kahkaha
Kahkaha
0
be_enmi_
Beğenmiş
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
2
_a_rm_
Şaşırmış
Sağlık Bakanlığı 2023 Kasım – Aralık Bölge Hizmet Gruplarını Açıkladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sağlıkçılar.com ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin