1. Haberler
  2. Mesleki Eğitim
  3. YDUS Yerleştirme Sonuçları Açıklandı!

YDUS Yerleştirme Sonuçları Açıklandı!

2023 YDUS 2.Dönem Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (YDUS) Yerleştirme Sonuçları ÖSYM Tarafından 05.03.2024 tarihinde açıklanmıştır. Daha Fazla

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

YDUS 2. Dönem Sınav Sonuçları ve Başvuru Süreci

ÖSYM tarafından düzenlenen 2023 YDUS 2. Dönem Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (YDUS) sonuçları 05.03.2024 tarihinde açıklanmıştır. Başarılı adaylar, Sağlık Bakanlığı ve bağlı kurumları ile üniversitelerin tıp fakültelerinde yan dal uzmanlık eğitimi almaya hak kazanmışlardır. Adayların atama başvuruları, 6 Mart 2024 ile 19 Mart 2024 tarihleri arasında, yani on iş günü boyunca alınacaktır.

Başvurular, Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün internet sitesi üzerinden, Personel Bilgi Sistemi (PBS) aracılığıyla yapılacaktır. Adaylar, e-Devlet kapısı kimlik doğrulama sistemi ile giriş yaparak başvuru formunu dolduracak ve elektronik ortamda kesinleştireceklerdir. Başvuru bilgilerinde değişiklik yapılabilmesi için kesinleştirme işlemi zorunludur. Kesinleştirilmeyen başvurular dikkate alınmayacaktır.

Atama Başvurusu için Gerekli Belgeler

YDUS yerleştirme sonuçlarına dayanarak atama başvurusu yapacak adayların, aşağıdaki belgeleri sisteme yüklemeleri gerekmektedir:

  • ÖSYM YDUS 2. Dönem yerleştirme sonuç belgesi
  • Devlet hizmet yükümlülüğü süresini gösterir belge (il sağlık müdürlüklerinden alınacak)
  • Adli Sicil Kaydı
  • Askerlik Durum Belgesi
  • Yabancı Uyruklu adaylar için ek belgeler: Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünden alınmış yabancılara mahsus kimlik belgesi fotokopisi, kimlik fotokopisi, pasaport (Türkçe tercümeli ve noter onaylı), ikamet tezkeresi (noter onaylı).

Başvuru süreci ve gerekli belgelerle ilgili sorularınız için egitimgorevlileri@saglik.gov.tr adresine e-posta gönderebilirsiniz.

0
kahkaha
Kahkaha
3
be_enmi_
Beğenmiş
1
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
1
_a_rm_
Şaşırmış
YDUS Yerleştirme Sonuçları Açıklandı!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sağlıkçılar.com ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin