1. Haberler
  2. Son Dakika
  3. Sahte Diş Doktoru Hastasına Kızdı, Dişlerini Çekti

Sahte Diş Doktoru Hastasına Kızdı, Dişlerini Çekti

Sahte diş doktoru hastasına kızdı, dişlerini çekti! Diş ağrısı için gittiği klinikte sahte diş doktoruyla karşılaşan Hakan Yıldırım, doktorun kendisine kızması üzerine 4 dişini birden kaybetti. Yıldırım'ın yaşadığı kabus dolu olay, mahkemeye taşındı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sahte diş doktoru skandalı… İstanbul’da yaşayan Hakan Yıldırım, diş ağrısı nedeniyle gittiği diş kliniğinde temizlikçi olarak çalışan Cemal Şenaslan tarafından tedavi edildi. Şenaslan, Yıldırım’ın 4 dişinin çekilmesi gerektiğini söyleyerek, bunu yaptı. Yıldırım, dişleri çekildikten sonra yüzü şişmeye ve dayanılmaz acılar çekmeye başladı. Eczaneden ilaç almak istediğinde, reçetenin kaşesiz olduğunu öğrendi. Muayenehaneye geri döndüğünde, Şenaslan’ın aslında diş hekimi olmadığını, sadece temizlikçi olduğunu öğrendi. Şenaslan, diploması olmadığı halde diş hekimliği mesleğini icra etmekten 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Sahte diş doktoru, hastanın ağzını açtıramadı

Hakan Yıldırım, diş ağrısı nedeniyle Kağıthane’de bulunan bir diş kliniğini aradı. Telefonu açan Cemal Şenaslan, kendisini diş doktoru olarak tanıtarak, Yıldırım’a akşam saatlerinde kliniğe gelmesini istedi.

Yıldırım, diş muayenesi için kliniğe gittiğinde kendisini bir üniversitede öğretim görevlisi olarak tanıtan Cemal Şenaslan karşıladı. Muayene sonucu Şenaslan, Yıldırım’ın 4 dişinin çekilmesi gerektiğini söyledi.

Yıldırım, apseli dişlerin çekilmesinin doğru olmadığını söylemesi üzerine sinirlenen Cemal Şenaslan’ın “Sen işimi bana mı öğretiyorsun” diyerek tepki gösterdi. Ardından diş protezi yapma vaadiyle Yıldırım’a anestezi yaparak ön üstteki dört dişini çekti.

Diş çekimi sırasında canı yandı, 1000 lira ödedi

Diş çekimi sırasında dayanılmaz derecede canı yanan Yıldırım’a reçete yazan Cemal Şenaslan, 1000 lira muayene ücreti alarak fiş veya fatura ödemeden hastayı gönderdi.

Dişleri çekildikten sonra yüzü balon gibi şişen ve dayanılmaz acılar çeken Yıldırım, ilaçlarını almak için eczaneye gitti. Eczacı ilaç ücretini isteyince, Yıldırım SGK’lı olduğunu ve ücret talep edilmemesi gerektiğini söyledi.

Eczacının reçetenin kaşesiz olduğunu, kaşe imza yapılırsa ücret ödemeyeceğini söylemesi üzerine Yıldırım, dişlerini çektirdiği muayenehaneye gitti. Muayenedeki doktor İbrahim Levent Ç., “Tedavini kim yaptıysa o yapsın kaşeyi, Cemal benim temizlikçimdir, akşamları gelip temizlik yapar” deyince Yıldırım’ın dünyası başına yıkıldı.

Manevi tazminat davası açtı

Hakan Yıldırım, yaşadıklarını İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’ne taşıyarak, Cemal Şenaslan’dan 100 bin lira manevi tazminat talep etti. Yıldırım’ın avukatı Oğuzhan Er, dilekçesinde şu ifadelere yer verdi:

Müvekkilim, diş ağrısı nedeniyle gittiği diş kliniğinde, temizlikçi olarak çalışan Cemal Şenaslan tarafından tedavi edildi. Şenaslan, müvekkilimin 4 dişinin çekilmesi gerektiğini söyleyerek, bunu yaptı. Müvekkilim, dişleri çekildikten sonra yüzü şişmeye ve dayanılmaz acılar çekmeye başladı. Eczaneden ilaç almak istediğinde, reçetenin kaşesiz olduğunu öğrendi. Muayenehaneye geri döndüğünde, Şenaslan’ın aslında diş hekimi olmadığını, sadece temizlikçi olduğunu öğrendi.

Bu olay, müvekkilimin hem bedeninde hem de ruhunda derin yaralar açmıştır. Müvekkilimin dişleri çekildiği için estetik bir sorun yaşamaktadır. Ayrıca, yaşadığı psikolojik travma nedeniyle iş ve sosyal yaşamını olumsuz etkilemiştir.

Bu nedenle, müvekkilimin uğradığı zararın karşılanması için Cemal Şenaslan’dan 100 bin lira manevi tazminat talep ediyoruz.

Mahkeme, yapılan yargılama sonucunda, Cemal Şenaslan’ın diploması olmadığı halde diş hekimliği mesleğini icra ettiği gerekçesiyle 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi. Mahkeme, Şenaslan’ın ayrıca, Hakan Yıldırım’a 50 bin lira manevi tazminat ödemesine hükmetti.

0
kahkaha
Kahkaha
0
be_enmi_
Beğenmiş
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
1
_a_rm_
Şaşırmış
Sahte Diş Doktoru Hastasına Kızdı, Dişlerini Çekti

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sağlıkçılar.com ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin