Sağlık Çalışanlarına Şiddet Vakasında Şoke Eden ‘Tahliye’ Kararı

Davanın 2’nci duruşması bugün Edirne Adliyesi 3’üncü Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Şiddet gören doktorun babası Tunceli Barosu avukatlarından Av. Taner

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Edirne’deki Doktor Saldırısı Davasında Şok Tahliye Kararı

Edirne Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yaşanan ve toplumda büyük yankı uyandıran doktor şiddeti olayının ardından gerçekleştirilen duruşmada, saldırgan hakkında tahliye kararı verildi. Saldırıya uğrayan kadın doktor B.B.Ö.’yü darp eden V.K., bugün görülen duruşmada serbest bırakıldı. Olay, sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin boyutlarını bir kez daha gözler önüne serdi.

Adalet Arayışı Devam Ediyor

Avukat Baba Taner Özdeş, kızının maruz kaldığı şiddetin kabul edilemez olduğunu ve adaletin yerini bulması için mücadeleye devam edeceklerini belirtti. Özdeş, “Sağlık çalışanlarına şiddet olayında birden çok ağırlaştırıcı sebep var. Hiçbir takdir indirimi uygulanması mümkün değil” diyerek duyduğu rahatsızlığı ifade etti.

Saldırganın Geçmiş Suç Kayıtları

Saldırgan V.K.’nın sabıka kaydında annesine karşı yaralama ve teyzesine cinsel taciz suçları bulunduğu ortaya çıktı. Av. Özdeş, bu bilgileri davada delil olarak sunarken, saldırganın daha önce de benzer suçlar işlediğine dikkat çekti.

Sağlıkçılardan Caydırıcı Ceza Talebi

Edirne Tabip Odası Başkanı Dr. Gürcan Altun ve diğer sağlık çalışanları, sağlık hizmetlerinin güvenli bir ortamda sunulması gerektiğini vurgulayarak, şiddet olaylarına karşı caydırıcı cezaların verilmesi gerektiğini belirtti. Altun, “Sağlık hizmeti kamusal bir hizmettir ve bu hizmetin sürdürülmesi sırasında hekimlere yönelik şiddet kabul edilemez” dedi.

0
kahkaha
Kahkaha
0
be_enmi_
Beğenmiş
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Sağlık Çalışanlarına Şiddet Vakasında Şoke Eden ‘Tahliye’ Kararı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sağlıkçılar.com ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin